Mikor ajánljuk?
- Ha szeretne gyógynövényekkel is hozzájárulni emésztése egészséges működéséhez és az étkezés utáni jó közérzethez.
- Ha gyógynövényeket is szeretne használni az IBS (irritábilis bél szindróma), a funkcionális diszpepszia, vagy egyéb puffadással, felfúvódással járó betegségek kezelésére alkalmazott gyógyszeres és életmód-terápia mellett egészségtámogató céllal.
A komplexben lévő gyógynövények
A legjobb étkezés utáni jó közérzetet támogató gyógynövényeket válogattuk össze a komplexbe, amelyek több tucat hatóanyaga egyszerre fejti ki előnyös élettani hatását.
Borsos menta levél és olaj
Összetett módon támogatja az étkezés utáni jó közérzet kialakulását. Egyrészt az emésztőnedvek elválasztásának fokozásával támogatja az egészséges emésztést, másrészt mentol tartalma ellazítja a bél simaizmait, így az elfogyasztott étel könnyebben tud áthaladni a gyomor-bél traktuson.
Kis ezerjófű
Magas keserűanyag-tartalmának köszönhetően nagyobb mennyiségben termelődnek az emésztőnedvek, ezáltal javulhat a magas zsír- és fehérjetartalmú ételek emésztése, így kevésbé jelentkezik az étkezés utáni rossz közérzet.
Orvosi kamilla virágzat
Nyugtató hatása révén kedvező hatással van az emésztőrendszerre és lehetővé teszi az étel jobb lebontását és a tápanyagok felszívódását, ezáltal kevésbé képződhetnek bélgázok. Egyes hatóanyagai bélrendszeri nyugtató hatásúnak bizonyultak a kutatásokban, emellett kedvezően befolyásolhatják a bélflóra összetételét.
Kaporlevél
Illóolaj-tartalma elősegíti az emésztőnedvek termelődését, támogatja a máj és az epe működését. Az illóolajban megtalálható karvon nyugtató hatásúnak bizonyult kutatásokban.
Köménymagolaj
Fokozza az emésztőnedvek elválasztását, amely elősegíti az elfogyasztott étel jobb emésztését, ami kellemesebb közérzetet eredményezhet étkezés után. Továbbá antimikrobás hatású vegyületei segíthetnek a kedvezőtlen hatású bélbaktériumok szaporodásának gátlásában, amely hozzájárul az egészséges bélflóra fenntartásához, ezáltal az emésztés megfelelő működéséhez.
Édesköményolaj
Kellemes, ánizsra emlékeztető illatú gyógynövény. Karminatív hatású, tehát csökkenti a gyomor-bélrendszerben termelődő gázok képződését, elősegítve az étkezés utáni jó közérzetet.
Mennyit és hogyan kell bevenni a kapszulákból?
Javasolt adagolás: naponta 3x1 kapszula étkezés előtt.
Fogyasztási módok:
Kapszulaként fogyasztva: bő folyadékkal lenyelve.
Teaként fogyasztva: a kapszulák tartalmát szórja egy pohárba, majd öntse fel 2 dl 50-60 °C-os vízzel. Elkeverés után azonnal fogyasztható.
Folyadékban elkeverve: a kapszulák tartalma elkeverhető akár hideg vízben is, vagy bármilyen más folyadékban (pl.: méz, gyümölcs- vagy zöldséglé, üdítő, turmix, shake, joghurt, olaj stb.)